سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت
۱۴۰۰ يکشنبه ۳۰ خرداد
آغاز آموزش تیم غواصان جدید سازمان آتش نشانی در رشت 1400/03/10
آغاز آموزش تیم غواصان جدید سازمان آتش نشانی در رشت

 

125رشت-  به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- محمد رضا پورمحمد مسوول تیم غواصان سازمان آتش نشانی به آغاز آموزش 15 تن از آتش نشانان شهر رشت برای ورود به تیم غواصان حرفه ای آتش نشانی خبر داد.

پورمحمد با بیان اینکه به لحاظ شرایط خاص اقلیمی و وجود رودخانه، سد، دریاچه و آبگیرهای متعدد و حادثه‌خیزی در سطح استان، داشتن تیم جوان غواص یکی از الویت های این سازمان است، افزود: برای نخستین بار در سال 1383 ، دوره‌های آموزشی شنا، نجات غریق، آشنایی با تجهیزات غواصی و نحوه استفاده از قایق های نجات در سازمان اجرا گردید و تشکیل تیم تخصصی امداد آبی ـ غواصی در دستور کار این سازمان قرار گرفت و هم اکنون سازمان آتش نشانی رشت تنها سازمان آتش نشانی در گیلان بوده که دارای تیم تخصصی غواصی می باشد.

با توجه به حضور فعال تیم غواص بطور مکرر در عملیات هایی همچون غرق شدگی ـ کشف جسد ـ گشت زنی ایمنی ـ سقوط خودرو و سرنشین، همکاری با واحدهای اجرایی و قضایی استان و... این تیم می بایست از توانایی وچابکی خاصی جهت اعزام به ماموریت های محوله برخوردار بوده و بتوانند در راستای خدمت رسانی به شهروندان موفق باشند.

 
تعداد بازدید: 75
Powered by DorsaPortal