سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ اسفند
توصیه های ایمنی در ایام خانه تکانی /آتش نشانی رشت 1399/12/02
توصیه های ایمنی در ایام خانه تکانی /آتش نشانی رشت
 

با رعایت نکات ایمنی می توان از بروز آسیب ها پیشگیری کرد و سال نو را بدون حادثه جشن گرفت

125رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، همانطور که میدانید خانه تکانی یکی از سنت های زیبای ایرانیان است که با رعایت نکات ایمنی می توان از آسیب ها و صدمات ناشی از بی احتیاطی پیشگیری کرده و به استقبال بهار و نوروز رفت. 

در ادامه به توصیه رییس سازمان آتش نشانی رشت جهت پیشگیری از آسیب های ناشی از بی احتیاطی ها؛ برخی توصیه ها و نکات ایمنی آتش نشانان جهت خانه تکانی ایمن ارایه خواهد شد:

- در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان و یا چهارپایه از سطح اتکایی آن با زمین کاملا مطمئن باشید و از نوع استاندارد و نردبان دوطرفه استفاده کنید.

 - ازشستشوی پرده، کف آشپزخانه، حمام و غیره که آلوده به مواد روغنی هستند، توسط مواد سریع الاشتعال (بنزین) و در محوطه های  بسته و سرپوشیده جدا خودداری کنید.

- از قراردادن مواد شوینده مانند وایتکس، جوهرنمک وغیره در روی زمین و در دسترس کودکان جدا خودداری نموده و در حد استاندارد از آنان استفاده کنید


- توجه داشته باشید، مخلوط جوهرنمک با دیگر شوینده ها گاز خطرناکی تولید می‌کند که باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیری چون سوختگی مجاری تنفسی، اختلال تنفسی و حتی مرگ می‌شود.

- شستشوی لوازم قبل از قطع کامل برق بسیارخطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی افراد را محتمل می سازد.

- در زمان جابجایی لوازم خانگی به خصوص اجاق گاز احتیاط کرده و کلیه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهری و کپسول را توسط آب و صابون چک کرده تا از عدم نشتی گاز مطمئن شوید.

- نسبت به تعویض به موقع شیلنگ های رابط گاز فرسوده توسط افراد متخصص و کار بلد اقدام کنید.

 - از ریختن مواد قابل اشتعال زا در چاه های فاضلاب، دستشویی، توالت وغیره جدا خودداری نموده چرا که در اثر ریزش اینگونه مواد در محیط خانه احتمال انفجار و آتش سوزی بسیار محتمل است.

 - در زمان پاک کردن شیشه و پنجره های منزل احتیاط کرده و از رفتن بر روی نرده ها و یا قرنیزهای آن جدا خودداری کنید.

امید است با رعایت نکات ایمنی و آتش نشانی سال خوب و بدون حادثه ای را آغاز کنید.

 
 
تعداد بازدید: 58
Powered by DorsaPortal